Історія університету

Вітаю! Я -Тетяна Писаренко,
PhD, співзасновниця та ректорка Зіґмунд Фройд Університету Україна.

22 серпня 2023 року наш університет отримав ліцензію для провадження освітньої діяльності.

З чого все почалось.

Професія психолог вийшла сьогодні по затребуваності на перше місце. Пандемія та війна завдали тяжкої шкоди не лише фізичному, а й ментальному здоров’ю нашої нації.

Наша професія передбачає постійний розвиток, навчання, підвищення кваліфікації, ознайомлення зі статтями світових психологів і психотерапевтів, оскільки світ стрімко змінюється, так само, як і процеси розвитку особистості і суспільства.

Колись, дякуючи обставинам, я опинилась у потрібному місці в потрібний час, а саме на конгресі в Римі, де виступав Альфред Прітц-доктор наук, президент Всесвітнього конгресу по психотерапії, професор, один із засновників та ректор Sigmund Freud University Vienna. Він розповідав про PhD програму в SFU. Це стало початком нового етапу в моєму професійному житті.

Я вирушила на цю програму, щоб написати дисертацію, захистити і здобути науковий ступінь. Та окрім цього, я потрапила в задзеркалля кращого університету з психології та психотерапії в Європі, де знайшла простір професіоналізму, шанобливого ставлення до студентів, як до рівних – майбутніх колег.

Головне, я засвоїла просту істину – вчитися завжди потрібно у кращих, професіоналів, які легко та із задоволенням діляться своїми знаннями, відповідають на запитання, дискутують, вчать відстоювати свою думку та захоплено поринати у знання.

Я дуже пишаюся тим, що є першою українкою, яка захистила дисертацію в Sigmund Freud University і здобула горду приставку Dr. PYSARENKO.

Саме тому я отримала від них пропозицію про співпрацю.

І в 2016 році ми відкрили офіційне представництво Sigmund Freud University в Україні.

Великою честю для нас було те, що сам проф. Альфред Прітц  був присутній на відкритті в Києві.

Відтоді ми проводимо багато спільних проєктів, які допомагають популяризувати психологічну освіту в цілому, та психотерапію зокрема.

Особлива гордість – освітній проєкт «Зимова/Літня школи психотерапії».

На сьогодні їх ми провели 11. Тепер вони проходитимуть  в рамках нашого університету.

За сім років понад 300 фахівців підвищили кваліфікацію завдяки нашому навчанню.

Ідея заснувати університет, в якому ми будемо готувати професійних практикуючих психологів і психотерапевтів була на поверхні вже декілька років.

Але останній рік, рік жахливої війни,  дав розуміння того, що ми це маємо зробити негайно.

Життя кожного українця 24 лютого 2022 року перевернулось з ніг на голову. Більшість з нас пізнала пекло війни, яке ми  бачили і чули тільки з книг та фільмів. Відчай, страх, тривога, депресії, апатія, а іноді і повна втрата сенсу життя – з такими почуттями просинається тепер більшість українців.

Навіть якщо війна закінчиться завтра, її наслідки ми будемо відчувати і спостерігати у декількох наступних поколінь.

Тому саме зараз, в цей непростий час ми вирішили відкрити Зіѓмунд Фройд Університет Україна. Підготовка кваліфікованих спеціалістів у сфері психології, психотерапії – це наш вклад у Перемогу і відбудову здорової нації в майбутньому!