Відгуки
Для кого цей семінар:
- Психоаналітичним фахівцям та кандидатам;
- Психологам та психотерапевтам інших підходів, які працюють з травмою та в кризовому форматі;
- Військовим психологам та психологам, які працюють з родинами військових;
- Іншим фахівцям з психічного здоровʼя, які є першою ланкою у наданні кризової допомоги населенню: лікарям, соціальним працівникам, освітянам;
- Викладачам психологічних дисциплін;
- Студентам психологічних спеціальностей.
Концепція психічної травми в психоаналізі. Аналітичне мислення в умовах кризової допомоги
Психоаналітична підготовка переважно передбачає підготовку фахівців для мирного часу. Зазвичай у своїй безпосредній роботі психоаналітичним практикам світу доводиться мати справу з посттравматичними станами, важкими історіями, які трапились багато років тому. Частково ця ситуація змінилася після пандемії COVID-19, коли фахівцям психоаналітичного підходу довелося мати справу з актуальною травмою та гострими стресовими реакціями.
В Україні ж 10-річна війна, яка в останні 2,5 років перейшла до дій високої інтенсивності, створила безпрецедентний виклик нашій професійній компетентності через величезну кількість постраждалих та необхідність надавати допомогу в ситуації, коли людина знаходиться в тривалій травматичній ситуації, а також одночасно опанувати власні складні емоційні реакції.
Тому вкрай важливим є не лише оновлювати свої знання про актуальну травму та її метапсихологічне розуміння, але й вивчати досвід вітчизняних знахідок того, як працювати з нею в умовах війни, що триває.
Вашій увазі пропонується семінар по роботі з актуальною травмою на прикладі допомоги військовим. Лектор має досвід роботи в системі кризової допомоги з 2014 року, опираючись на власний досвід пропонує певні рекомендації по трансформації звичної аналітичної рамки та техніки в умовах кризової допомоги.
Після закінчення навчання
Участь у семінарі передбачає отримання сертифікату Зіґмунд Фройд Університет Україна (4 академічні години, 0,1 кредити ЄКТС).
Семінар проводить лікар-психіатр, сертифікований психоаналітичний психотерапевт та тренінговий аналітик Української конфедерації психоаналітичних психотерапій, викладач курсу підвищення кваліфікації із психоаналітичної психотерапії Зіґмунд Фройд Університету Україна, фахівець із кризової допомоги із 10-річним досвідом роботи, автор низки психоаналітичних статей у рецензованих наукових журналах в Україні та закордоном (як-от, «Український психоаналітичний журнал», «Форум», «Psychoanalysis, Self and Context», «Psychoanalytic Inquiry») Олександр Федорець.
Викладач
Що отримають слухачі в результаті навчання
- Актуальні знання про психічну травму в психоаналітичному підході;
- Конкретні стратегії кризових втручань під час війни, які добре себе зарекомендували саме в українському контексті;
- Ілюстрації з досвіду роботи із військовими, які пережили травматичні події;
- Багатий матеріал клінічних прикладів із роботи з травмою та гострими кризовими станами.
Зворотній зв'язок
Якщо у вас виникли питання, зв'яжіться з нами зручним способом