--> Концепція психічної травми в психоаналізі. Аналітичне мислення в умовах кризової допомоги - ЗІҐМУНД ФРОЙД УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНА

Відгуки

Анастасія Красовська
Магістр психології, психоаналітично орієнтований психолог, сексолог і парний терапевт
Любі колеги-психологи та ті, хто тільки на шляху здобуття цієї чудової професії! Декілька років підряд я брала участь у Літніх та Зимових школах психотерапії у Відні, організованих спільно Sigmund Freud Universität (Австрія) та Зігмунд Фройд Університет Україна, і можу сказати, що це навчання - не тільки передові сучасні знання, кейси клінічних випадків і унікальний досвід викладачів, але й незабутня атмосфера поваги, підтримки і жаги до професійного самовдосконалення. Кожен професіонал знає, як важливо постійно розвиватися та отримувати найактуальнішу інформацію у своїй сфері. Та ще ціннішим у нашій професії є саме власний досвід: і той, яким щедро діляться викладачі SFU, і той який ми, колеги, отримаємо, коли розбираємо запропоновані кейси, ділимося один з одним гіпотезами і ставимо всі можливі запитання лекторам. «Дурних питань не буває», - говорить на початку кожної школи Максиміліан Прітц, і мене кожного разу вражає ця відкритість до пошуків і дослідження, яка просто життєво необхідна в нашій професії. Крім того, теми, які обираються на школи, неймовірно цікаві і відповідають викликам сьогодення, інформація по них часто взагалі відсутня у відкритих джерелах, а те, як вона структурована і доповнена випадками з практики викладачів - взагалі безцінно! Я щиро рекомендую Літні та Зимові школи психотерапії не лише психоаналітично орієнтованим психотерапевтам, але й колегам з інших модальностей. Адже у нас у всіх є спільна мета - високий рівень сучасної української психотерапевтичної науки і збереження і покращення психічного здоровʼя людей в таких складних життєвих реаліях.
Читати далі Сховати
Гелена Лазос
Кандидат психологічних наук, практикуючий психоаналітик
Коли я перший раз вирішила доєднатися до групи і відвідати літню школу психотерапії у Відні я була впевнена, що просто добре проведу свій час у колі колег. Адже в ситуації перенасиченості різного роду навчання та семінарів мене мало що могло вразити. Але… з перших хвилин школи я опинилась в незвичному , новому світі, де викладається психотерапія. Яскравість викладачів і насиченість матеріалу, нових фактів, ідей щодо психотерапевтичних підходів навколо психодинамічноі парадигми здивували і захопили мене. Тепер я із задоволенням відвідую ці школи. Саме тут я можу добирати важливе і сучасне із світу психотерапії і мені не треба при цьому бути присутньою на різних міжнародних конгресах і перечитувати безліч статей і літератури щодо нововведень та інновацій в психотерапії. Макс Прітц та Нік Джайні вже це зробили і в доступній формі нададуть фахове резюме) Важливими для мене є і організаційні моменти. Тетяна Писаренко із своєю командою організовують все чітко і структуровано, переклад прекрасний, групова динаміка ефективна і комфортна.
Читати далі Сховати
Ольга Майфет
Практикуючий психолог
Колись я дуже мріяла отримати освіту в Зігмунд Фройд університеті психоаналізу в Відні. Що може бути краще , ніж вивчати психоаналіз в місті його засновника? Але мені здавалось , що досягнути цього неможливо. На радість , доля дала мені шанс познайомитись з моєю колегою , доктором психологічних наук , офіційним представником Зігмунд Фройд університету, засновником Українського університету Зігмунд Фройда, Тетяною Писаренко. Тетяна засновала сумісний з університетом проект навчання для українців , у вигляді Літніх та зимових шкіл психоаналізу. Я мала змогу приєднатись до цього навчання, яке дало мені можливість отримувати найцінніші знання у найкращих австрійських фахівців і значно підвищувати мій професійний рівень. Це було поєднання глибокого та структурного теоретичного матеріалу з багатьма кейсами та практичними роботами у групах. Дуже вдячна за таку можливість та вдосконалення моїх професійних знань!
Читати далі Сховати

Для кого цей семінар:

- Психоаналітичним фахівцям та кандидатам;
- Психологам та психотерапевтам інших підходів, які працюють з травмою та в кризовому форматі;
- Військовим психологам та психологам, які працюють з родинами військових;
- Іншим фахівцям з психічного здоровʼя, які є першою ланкою у наданні кризової допомоги населенню: лікарям, соціальним працівникам, освітянам;
- Викладачам психологічних дисциплін;
- Студентам психологічних спеціальностей.

Київ, 15 вересня 2024 10:00-11:30, 11:40-13:10 Формат: Онлайн

Концепція психічної травми в психоаналізі. Аналітичне мислення в умовах кризової допомоги

Психоаналітична підготовка переважно передбачає підготовку фахівців для мирного часу. Зазвичай у своїй безпосредній роботі психоаналітичним практикам світу доводиться мати справу з посттравматичними станами, важкими історіями, які трапились багато років тому. Частково ця ситуація змінилася після пандемії COVID-19, коли фахівцям психоаналітичного підходу довелося мати справу з актуальною травмою та гострими стресовими реакціями.

В Україні ж 10-річна війна, яка в останні 2,5 років перейшла до дій високої інтенсивності, створила безпрецедентний виклик нашій професійній компетентності через величезну кількість постраждалих та необхідність надавати допомогу в ситуації, коли людина знаходиться в тривалій травматичній ситуації, а також одночасно опанувати власні складні емоційні реакції.

Тому вкрай важливим є не лише оновлювати свої знання про актуальну травму та її метапсихологічне розуміння, але й вивчати досвід вітчизняних знахідок того, як працювати з нею в умовах війни, що триває.


Вашій увазі пропонується семінар по роботі з актуальною травмою на прикладі допомоги військовим. Лектор має досвід роботи в системі кризової допомоги з 2014 року, опираючись на власний досвід пропонує певні рекомендації по трансформації звичної аналітичної рамки та техніки в умовах кризової допомоги.

Після закінчення навчання

Участь у семінарі передбачає отримання сертифікату Зіґмунд Фройд Університет Україна (4 академічні години, 0,1 кредити ЄКТС).

Семінар проводить лікар-психіатр, сертифікований психоаналітичний психотерапевт та тренінговий аналітик Української конфедерації психоаналітичних психотерапій, викладач курсу підвищення кваліфікації із психоаналітичної психотерапії Зіґмунд Фройд Університету Україна, фахівець із кризової допомоги із 10-річним досвідом роботи, автор низки психоаналітичних статей у рецензованих наукових журналах в Україні та закордоном (як-от, «Український психоаналітичний журнал», «Форум», «Psychoanalysis, Self and Context», «Psychoanalytic Inquiry») Олександр Федорець.

Викладач

Олександр Федорець
Лікар-психіатр, сертифікований тренінговий психоаналітичний психотерапевт, дослідник психоаналітичної психотерапії

Що отримають слухачі в результаті навчання

  • Актуальні знання про психічну травму в психоаналітичному підході;
  • Конкретні стратегії кризових втручань під час війни, які добре себе зарекомендували саме в українському контексті;
  • Ілюстрації з досвіду роботи із військовими, які пережили травматичні події;
  • Багатий матеріал клінічних прикладів із роботи з травмою та гострими кризовими станами.
980 грн.
Оплатити

Зворотній зв'язок

Якщо у вас виникли питання, зв'яжіться з нами зручним способом

    Україна
    Оберіть месенджер для зв'язку:
    Telegram
    Whatsapp
    Viber

    Поля, відмічені (*), обов'язкові для заповнення.